top of page

Statybos leidimas

Lietuvos statybos įstatymas nustato jog statybą leidžiančio dokumento iš savivaldybės turi prašyti namo statytojas. Bet dėl sudėtingų derinimo procedūrų, statytojas dažniausiai suteikia įgaliojimą projektuotojui, kad šis gautų statybos leidimą.

GetHouse.Lt namų projektų katalogai skirti naujakuriams Lietuvoje

 

Mes sukūrėme skirtingus namų katalogus pagal jūsų įpročius ir jūsų poreikius. Pasirinkite namų projektų katalogą pagal jums svarbius kriterijus ir raskite jame tą projektą, kurio jūs ieškote. Mūsų projektai pristatomi su architektūrinėmis vizualizacijomis arba su nuotraukomis. Kartotiniai namų projektai pateikiami su planais ir projektų kainomis. Individualių namų projektų kaina yra skaičiuojama individualiai ir priklauso nuo būsimo namo sudėtingumo.

 

Architektų sprendimai, kuriant GetHouse.Lt namų katalogus, yra paremti ilgamete darbo patirtimi ir žmonių poreikių analize. Mūsų pagrindinis darbo tikslas yra aukščiausios kokybės architektūrinis projektavimas.

 

GetHouse.Lt architektūros projektai skirti visai Lietuvai. Mūsų sukurti projektai jau yra realizuoti Vilniuje, Kaune, Alytuje, Elektrėnuose, Gargžduose, Jurbarke, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Neringoje, Nidoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje. 

Individualaus namo statybą leidžiančio dokumento gavimas yra reglamentuojamas statybos įstatymo ir statybos techninių reglamentų. Statybos leidimas namui išduodamas tuo atveju jeigu namas atitinka visus Lietuvoje galiojančios teisės aktuose numatytus kriterijus. Norint gauti statybos leidimą, reikia paruošto namo projekto skaitmeninį variantą patalpinti informacinėje platformoje „InfoStatyba“. Patalpinus projektą internetinėje erdvėje savivaldybės ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai tikrina projektą. Jeigu projektiniai sprendiniai yra tinkami, visos institucijos pritaria projektui ir savivaldybė išduota Statybą leidžiantį dokumentą. Jeigu nors viena iš institucijų projektui turi pastabų, tas pastabas pateikia projektuotojui ir šis atsižvelgdamas į pastabų turinį turi priimti sprendimus projekto pataisymui.

 

Individualiems namas iki 80 kvadratinių metrų statybos leidimas yra arba nereikalingas, arba jis gaunamas supaprastinta tvarka. Ar statybos leidimas reikalingas ar ne, lemia žemės sklypo vieta, tiksliau gyventojų skaičius gyvenvietėje.

 

Prieš pateikiant namo projektą derinti į „InfoStatybą“, užsakovas privalo valstybei sumokėti žyminį mokestį, kuris priklauso nuo pastato tipo. Pateikus projektą į „InfoStatybą“ prieš išsiunčiant jį visoms suinteresuotoms institucijoms, visų pirma, vyksta projekto registravimas, kurio metu savivaldybės atstovai tikrina ar yra pateikti visi reikalingi dokumentai.

 

Statybos leidimo derinimo tvarka priklauso nuo žemės sklypo vietos. Jeigu žemės sklypas yra regioniniame parke, draustinio zonoje, vandens apsaugos juostoje ar kitoje visuotinai jautrioje vietovėje, statybos leidimo derinimo terminas yra ilgas, o pats procesas sudėtingas.

 

Statybos leidimas išduodamas ūkininko sodybai jeigu ūkininkas planuoja statyti sau namą žemės ūkio paskirties žemėje. Statybos leidimas privalomas ir visiems pagalbiniams ūkiniams pastatams ir priestatams. Statybos leidimas nereikalingas atskirai statomiems pastatams iki 80 kvadratinių metrų, tarp jų pavėsinei, pirčiai ir pan. (jeigu žemės sklypas nėra saugomoje teritorijoje ar mieste).

Jeigu žemės sklypas yra parduodamas su galiojančiu statybos leidimu, yra galimas statybos leidimo perregistravimas naujam žemės savininkui.

 

Sodo namui iki 80 kvadratinių metrų, statybos leidimas yra nereikalingas. Jeigu namas yra didesnis, jam galioja įprasta supaprastinta derinimo tvarka.

 

Statybos leidimas statybos darbams vykdyti yra privalomas dokumentas. Statybos be leidimo yra draudžiamos ir už tai įstatymuose numatyta bauda, statybų sustabdymas ir galimas statinių nugriovimas jeigu statybos leidimas nėra gaunamas po nelegalios statybos sustabdymo.

Jus domina namų planai? Kreipkitės Jums patogiu būdu:

GetHouse.Lt architektų kontaktai ir įmonės adresas.

bottom of page