top of page

Namo projektas Smėlio 69

Modernus šiuolaikiškas gyvenamasis namas skirtas jaunoms šeimoms. Nesudėtinga namo konstrukcinė schema leidžia lengvai ir nebrangiai pastatyti namą "Smėlio 69".
Smėlio 69 - Individualiai sukurtas projektas
Šį projektą GetHouse.Lt sukūrė pagal individualius užsakovo poreikius.

Namo rodikliai

Bendras plotas - 280 m²

Aukštų skaičius - 2

Kambarių skaičius - 5

Plotas be garažo - 245 m² 

Garažo plotas - 35 m² 

Terasos plotas - 40 m²

Projekto užsakymas

Norėdami užsakyti namo architektūros projektą, atsiųskite mums elektroninį laišką, kuriame paminėkite  jus dominantį projektą ir kokie jūsų poreikiai. Mes su jumis susieksime ir pateiksime projektavimo pasiūlymą.

Projektavimo eiga

Svarbiausia GetHouse.Lt prekė yra namo architektūros projektas. Kai parengsime šį projektą, mes jums pasiūlysime statybos leidimo suderinimo paslaugas bei konstrukcijų, inžinerijos, interjero ir kitus projektus.

APRAŠYMAS

 

Miesto vila SMĖLIO 69 suprojektuota remiantis inovatyvaus namo projektavimo principais. Optimaliai suderinti pažangiausi planiniai, tūriniai, funkciniai ir techniniai namo sprendiniai sukuria išskirtinę namo kokybę ir vertę.

Nuo sklypo atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus miestą ir į televizijos bokštą. Turėdami tokį nuostabų vaizdą, namo savininkai pro kambarių langus kiekvieną vakarą gali grožėtis naktine Vilniaus panorama, o Naujametinę naktį ir įspūdingais fejerverkais.

Interviu su Vilos "Smėlio 69" autoriumi architektu Marijumi Surdoku

 

Kuo ypatingas šis projektas?

 

Miesto vila „Smėlio 69“ suprojektuota remiantis inovatyvaus namo projektavimo principais. Optimaliai suderinti pažangiausi planiniai, tūriniai, funkciniai ir techniniai namo sprendiniai sukuria išskirtinę namo kokybę ir vertę.

Namas maksimaliais išnaudoja teigiamus aplinkos veiksnius ir eliminuoja neigiamus. Vila įkomponuota kalvos šlaite taip, kad didžioji dalis langų atsiveria į pietus, dalis į vakarus ir į rytus – šiaurinėje pusėje nėra nei vieno lango tik įėjimo durys. Virš pietinėje pusėje esančių langų suformuotos žaliuzės apsaugo namą nuo perkaitimo vasaros metu. Šiaurinėje pusėje namas yra tarsi kalvos dalis – žalias stogas susijungia su žolia augančia ant žemės – šis sprendinys visiškai apsaugo namą nuo šaltų šiaurės vėjų.

Vilos „Smėlio 69“ planinė struktūra sukurta taip, kad name nėra koridorių ir užrados laiptinės. Nors žiūrint į fasadą yra matomi tik du aukštai - namo viduje yra penki aukščio lygiai. Pirmame lygyje yra du kambariai ir vonia. Antrame – erdvi svetainės zona su židiniu ir vitrininiu stumdomu langu į terasą. Trečiame lygyje (šiaurinėję namo pusėje) yra įėjimas į namą, techninės patalpos, virtuvė ir valgomasis. Ketvirtasis lygis – tai šeimininkų privati zona, kurioje yra miegamasis su stoglangiu virš lovos, vonia ir drabužinė. Penktasis lygys yra balkonas pakibęs virš svetainės – jame yra darbo ir poilsio zona su darbo stalu, biblioteka ir pianinu. Visi lygiai sujungiami laiptais pagrindinėje erdvėje.

 

Ar pirma kilo paties namo idėja, ar ji išsirutuliojo išsirinkus sklypą?

 

Namo architektūra yra neatsiejama nuo sklypo. Neįmanoma sukurti namo projekto ir jo visiškai nepakoregavus pastatyti bet kuriame sklype. Kuriant Mieslo Vilą „Smėlio 69“ buvo atlikta sklypo verčių analizė ir projektuojama atsižvialgiant į ją.

Namo tūrio ir fasadų dizainas buvo sukurtas kelionės po Europą metu. Po įdomios pažintinės dienos Frankfurto mieste atsisėdau į automobilį daugiaaukščiame parkinge ir belaukdamas ateinančios šeimos nubraižiau namo eskizą savo eskizų knygoje. Labai lengva kurti, kai mintys pilos laisvos ir pilnos naujų vaizdinių.

Žinoma, grįžus po kelionės, buvo atliekamas detalus darbas, kuriant techninį ir darbo projektą. Architektūros ir visų inžinerinių namo dalių projektavimas užtruko apie tris mėnesius. Projekto įgyvendinimui buvo sukurta perspektyviausių konstruktorių ir inžinierių komanda, kurį sukūrė išties įdomius, funkcionalius ir inovatyvius sprendimus.

 

Ar sutapo Jūsų ir užsakovo idėjos?

 

Turbūt viena iš priežasčių, kodėl šis projektas toks sėkmingas, yra ta jog jis buvo kuriamas žemės sklype, kuris neturėjo savininko (tai buvo pardavimui skirtas objektas) ir galėjome realizuoti tai ką norėjome. Sukūrus projektą buvo parduodamas žemės sklypas su projektu ir statybos leidimu. Pradėjus pardavinėti, sulaukėme milžiniško susidomėjimo iš įvairiausių žmonių, tarp kurių ir žinomi verslininkai, šou ir sporto žvaigždės. Pardavimų skelbimas sumušė pardavimų svetainių lankomumo rekordus. Žemės sklypas su projektu buvo greitai ir pelningai parduotas. Taigi nors ir projektuojant nebuvo konkretaus užsakovo, bet galiu sakyti, kad architekto ir „potencialių užsakovų“ (taip galime pavadinti visus susidomėjusius Miesto Vila „Smėlio 69“) mintys ir idėjos sutapo. Tiesa, kurdami šį namą norėjome sukurti visiškai kitą požiūrį į namo sampratą Lietuvoje ir labai bijojome, kad mūsų kuriamas objektas bus neįdomus visuomenei.

 

Papasakokite plačiau apie namų kūrimo procesą.

 

Projektuodami individualius namus konkretiems užsakovams mes, visų pirma, bandome suprasti žmogų, jo poreikius ir gyvenimo stilių. Tik pažindami užsakovą, bet jo nesuvaržyti, galime sukurti tai kas yra gražu, inovatyvu ir 100% atitika užsakovo lūkesčius.

 

Kiek daug dėmesio skyrėte medžiagoms? Kokios jos? Paminėkite išskirtinumus.

 

Miesto Vila „Smėlio 69“ yra tarsi kalvos, o kartu ir gamtos dalis. Namo medžiagos yra tarsi paimtos iš gamtos: fasadų sienų apdailai naudojamas dekoratyvinis akmuo, fasadų žaliuzės medinės, stogas ir šiaurės siena apželdina žole, langai mediniai, o dideli stiklai yra supančios aplinkos atspindys.

 

Kokių gamintojų įrangai ir technikai atidavėte pirmenybę?

 

Name suprojektuoti inovatyvūs inžineriniai sprendiniai. Gelžbetoninėje aukštų perdangoje ir stogo denginyje yra įmonolitinti vėdinimo vamzdžiai – į patalpas tiekiamas oras papildomai sušyla nuo perdangoje sukauptos šilumos (visų pirma oras yra sušildomas rekuperatoriuje, panaudojant ištraukiamo oro šilumą). Namo viduje sukurta šilumos akumuliacinė šildymo sistema – šiluma akumuliuojama laikančiose konstrukcijose. Naugojami geoterminiai gręžiniai.

 

Kokie drąsiausi ir neįprasčiausi sprendimai name, žiūrint kitų akimis?

 

Namo projekto pristatymui pirmą kartą Lietuvoje buvo sukurtas interaktyvus internetinis pasivaikščiojimas aplink namą ir papildytos realybės maketas, kurį kiekvienas gali parsisiųsti į išmanųjį telefoną ir turėti virtualų namą ant savo stalo

Projekto publikacija

Apie projektą rašo Mano Namai publikacijoje "244 kv.m. gyvenamasis namas su žaliu stogu Vilniuje"

Panašių namų projektai:

Namo projektas "Melodija EXCLUSIVE"
Namo projektas "Alligator vila"
Namo projektas "Titan"
Namo projektas "Jurbarkų vila"
Namo projektas "Vila R&I"
bottom of page