> Namų projektai > Namo energetinio naudingumo klasės > Pasyvus namas
Pasyvus namas
Visus projektus galime pritaikyti prie Jums pageidautinos namo energetinio efektyvumo klasės.
Namų projektai kataloge galite rasti mūsų visus siūlomus projektus.
Žmonės ypatingą dėmesį skiriantys gamtai ir planetos gerovei apie pasyvių namų projektus mąsto jau dabar. Anksčiau atrodžiusi tolima ateitis, tapo aktualia realija, kiekvienam norinčiam pasistatyti namą. Pasyvus namas, tai energiją taupantis ir ekologiškas pastatas.
Pasyvus namas padeda mums išlaikyti jame susikaupiančią šilumą, taip papildomai neeikvojant resursų šildymui, juk name šilumą spinduliuoja ne tik radiatoriai, bet ir veikiantys elektros prietaisai, o taip pat ir pastato gyventojai. Pastatas taip pat šilumą ima iš dirvožemio, saulės. Pasyviojo pastato šilumos nuostoliai per atitvaras – sienas, langus, duris, stogą – yra labai maži, todėl šildymui pakanka geros vėdinimo su šilumogrąža sistemos, šilumos siurblio arba mažo galingumo katilo. Projektuojant pasyvų namą, derėtų nepamiršti, kad turi būti atitinkami jo standartai, reikia pastato su sandariomis ir itin gerai apšiltintomis atitvaromis. Taip pat labai svarbu namo langų ir kitų skaidrių atitvarų skaičius, jų kryptis pasaulio šalių atžvilgiu. Kaip svarbiausius punktus galima išskirti : šilumos energijos sunaudojimas, apšiltinimas, padėtis sklype, langai, vėdinimas, tačiau derėtų pabrėžti, kad pasyvus namas nėra sudėtingas mechanizmas, priešingai – tai laiko patikrintas energiją taupantis standartas, kuris turi būti įgyvendintas kuo paprasčiau.
Pasyvus namas – energiją taupantis pastatas.
Pasyvius namus Lietuvoje dar galime suskaičiuoti ant rankos pirštų. Tačiau ekologijai atkeliavus ir į statybų aikštelę ir projektavimo darbus, vis daugiau žmonių renkasi šiuolaikiškų, žmogaus poreikius atitinkančių, ekologiškų sprendimų variantus.
Pasyvus namas, tai visapusiškai apšiltintas ir šalčio tiltų praktiškai neturintis pastatas. Kartais yra pergyvename dėl pasyvaus namo kainos šuolio, tačiau tas nėra iki galo teisinga. Taip, reikia brangesnių statybos medžiagų ir, tačiau nereikia brangių vėdinimo ir šildymo sistemų.
Pasyviam namui svarbu ne tik sienų varža, sienų storis, stogo varža, bet ir pasaulio šalys, tačiau kiekvienas geras architektas, projektuotamas ir paprastus pastatus – visada į jas atsižvelgia ir dabar. Reikalavimai keliami pasyviam namui, kasdien tampa vis paprastesni ir lengviau įgyvendinami. Kalbant apie pasyvų namą, dažniausiai linksniuojami dalykai yra jo pastatymo kaina, ir jo išlaikymo kaina. Dažnas žino, kad jo išlaikymas stipriai pigesnis, nes jam reikia iki 90% mažiau energijos, tačiau visi žino,kad jo pastatymas statybų kaštus išaugina. Tačiau gyvenimo kokybė ir komfortas yra ženkliai geresni, kas yra labai svarbu žvelgiant į ateitį.
Kertiniai pasyvaus namo kriterijai be abejo yra medžiagos, apšiltinimas, pamatų šiltinimas, orientacija, durų ir langų montavimas, tačiau kiekvienam norinčiam statytis pasvyvų namą, reikės atsakingai rinktis ir statybininkus, kurie dirbs prie būsimo taupaus namo. Ne visi dar turi pakankamai patirties, tačiau tai su laiku keisis.
Jus domina taupūs, pasyvūs namai ir jų projektai? Kreipkitės Jums patogiu būdu:
GetHouse.Lt architektų kontaktai ir įmonės adresas.