top of page
> Namų projektai > Namo statyba > Namo statybos kaina

Namo statybos kaina

Artimiausiu metu šiame puslapyje jums pristatysime informaciją apie "Namo statybos kainą".
Namų Projektų kataloge galite rasti visus jums siūlomus GetHouse.Lt projektus.

Namo statybos kaina iki raktų, pirmiausia pradedama skaičiuoti nuo namo statybos projekto kainos. Namo projekto pradžiai reikia turėti topografinę nuotrauką, geologinius grunto tyrimus, kurie papildomai kainuoja. Su visa reikiama dokumentacija kreipusis pas architektą, prasideda projektavimo darbai. Kartais norisi pataupyti projektiniuose darbuose,kad statybos kaina neišdidėtų, tačiau visuomet reikia atsiminti,kad sprendimai ir mąstymai, daromi popieriuje – žymiai pigesni, nei statybų aikštelėje. Todėl rekomenduotina nepamiršti projektavimo darbų svarbos. Namo projekto su statybos leidimu stadija yra pirmas ir labai svarbus žingsnis, namo statybos kelionėje. Daugiausia klaidų pridaroma skubant, neapgalvojant visų galimybių ir variantų. Negailint laiko projektavimo darbams, galima sumažinti ir statybų kainą.

Reikėtų paminėti,kad kainai daugiau įtakos turi ne tai, kelių aukštų bus statomas namas, ar kokia jo kvadratūra, o technologiniai ir architektūriniai sprendimai (pvz. pamatų tipas, stogo ir namo formos, apdaila ir t.t.). Todėl patogiausias ir dažniausiai naudojamas būdas pateikti namo statybos sąmatą – namo statybos vidutinė kvadratinio metro kaina, yra orientacinė ir preliminari. Reali individualaus namo kaina turi būti skaičiuojama tiksliau žinant projektinius sprendimus.

Gavus statybos leidimą, galima pradėti statybų darbus. Prieš namo dėžutės pastatymą, pirmiausia sutvarkomas sklypas: dirvožemio pašalinimas būsimų pamatų plote, kelio pagrindo įrengimas, sklypo planiravimas ir namo ašių nužymėjimas. O skaičiuojant namo kainą iki raktų, taip pat labai įtakoja vidaus įrengimas, technikos pasirinkimas, detalės ir kiekiai. Taip pat, nuosavo namo statybos medžiagų kaina ir statybos darbų įkainiai keičiasi kone kiekvieną dieną. Todėl norint gauti tikslią statybos kainą, reikia ją individualiai skaičiuoti kiekvienam projektui. Juk šiaudinio, medinio, iš blokelių ar mūrinio namo statybos kaina skirsis, nes medžiagos kainuoja skirtingai ir darbo sąnaudos irgi yra skirtingos.

Gyvenamojo namo statybos kainos potencialiai gali kilti lyginant 2016 ir 2017 metus. Šiuo laikotarpiu įvyko nemažai pakeitimų projektavimo ir statybų taisyklėse, taip pat nuo 2016 lapkričio pirmos dienos galima statyti tik šiltesnius namus, atitinkančius A energetinę klasę. Tačiau pasibaigus šiam pereinamajam laikotarpiui, kainos turėtų normalizuotis.

Norint išvengti neužbaigiamų ar kelis metus truksenčių statybų, planuotis statybų biudžetą yra itin aktualu. Taip pat reikia iš anksto nuspręsti, ar namas bus statomas be banko paskolos. Jei naujo namo statybos planuojamos su banko paskola, bankui reikia pateikti bent preliminarią sąmatą, todėl tikslinga,kad ruošiamas namo projektas apgalvotų ir tai.

Jus domina namų planai? Kreipkitės Jums patogiu būdu:

GetHouse.Lt architektų kontaktai ir įmonės adresas.

bottom of page