top of page

Namo inžineriniai tinklai

Šiuo metu rinkoje yra daugybė skirtingų inžinerinių sistemų sprendimų skirtų gyvenamiesiems namas. Labai svarbu yra laiku ir tinkamai pasirinkti, kurias sistemas naudosite savo name, nes nuo to priklausys jūsų gyvenimo kokybė ir komfortas.

GetHouse.Lt namų projektų katalogai skirti naujakuriams Lietuvoje

 

Mes sukūrėme skirtingus namų katalogus pagal jūsų įpročius ir jūsų poreikius. Pasirinkite namų projektų katalogą pagal jums svarbius kriterijus ir raskite jame tą projektą, kurio jūs ieškote. Mūsų projektai pristatomi su architektūrinėmis vizualizacijomis arba su nuotraukomis. Kartotiniai namų projektai pateikiami su planais ir projektų kainomis. Individualių namų projektų kaina yra skaičiuojama individualiai ir priklauso nuo būsimo namo sudėtingumo.

 

Architektų sprendimai, kuriant GetHouse.Lt namų katalogus, yra paremti ilgamete darbo patirtimi ir žmonių poreikių analize. Mūsų pagrindinis darbo tikslas yra aukščiausios kokybės architektūrinis projektavimas.

 

GetHouse.Lt architektūros projektai skirti visai Lietuvai. Mūsų sukurti projektai jau yra realizuoti Vilniuje, Kaune, Alytuje, Elektrėnuose, Gargžduose, Jurbarke, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Neringoje, Nidoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje. 

Inžineriniai tinklai projektuojami ir įrengiami tiek namų viduje, tiek lauke. Viduje reikalingi: šildymo, elektros instaliacijos, oro vėdinimo, vandentiekio ir nuotėkų šalinimo tinklai, kuriems projektus parengia savo srities specialistai. Lauke dar papildomai reikia apgalvoti ir suprojektuoti – kelią, lietaus nuvedimo sistemą, taip pat visų vidaus tinklų vamzdžių ir talpų pajungimą į namą.

Rengiant architektūrinį projektą, jame turi atsispindėti, kokia inžinerinių tinklų sistemą yra numatoma, koks bus tinklų išdėstymas. Kaip ir kituose su statybomis susijusiuose dalykuose, taip ir čia, palankiausia visada kreiptis į gerus specialistus, kurie atliks visus reikiamus skaičiavimus, derinant ir rengiant projektą pasiūlys geriausią variantą, apsvarstant visų variantų privalumus ir trūkumus. Projektuojant inžinerinius tinklus, turi būti atsižvelgiama ne tik į projektavimo ir įrengimo darbus, tačiau labiausiai į tai,kad pastate gyvenančių žmonių buitis, būtų kuo paprastesnė ir patogesnė.

Inžineriniai tinklai nors ir po žeme ir nematomi plika akimi, tačiau tai gyvybiškai svarbūs elementai patogiam gyvenimui. Todėl kuo tinkamesnis projektas parengtas ir kuo geresnės technologijos naudojamos – tuo paprasčiau tampa pastatą eksploatuoti ir jame gyventi. Tinklų projektavimui reikalingos geodezinės nuotraukos.

Elektros tinklai, vienas iš niuansų, kuriuo derėtų pasidomėti dar prieš perkant sklypą – ar nutiesti elektros tinklai šalia sklypo, kiek kainuos prisijungimas prie jų.

Dujos projektuojamos ir lauke, ir viduje. Galima arba iš karto užsakinėti abu projektus, arba pirmiausia darytis tik lauko dujų projektą.

Inžineriniai tinklai skirstomi į magistralinius, skirtomuosius ir įvadinius. Jei šalia sklypo nutiestos miesto komunikacijos – galima kreiptis į vietinį vandens ir nuotėkų valymo paslaugų tiekėją, tačiau jei miesto tinklų nėra – teks įrengti vietinį vandentiekį ir nuotėkų valymo įrenginius arba rezervuarą. Įsirengiant uždarą nuotėkų surinkimo talpyklą, derėtų nepamiršti,kad ją keliskart per metus reikia išsiurbti, todėl tikslinga numatyti ar per sklypą ir pastatus prie talpyklos galės privažiuoti asenizacijos automobilis. Derėtų nepamiršti,kad norint įsirengti nuotėkų valymo įrenginius, projektuotojams reikalingi sklypo grunto geologiniai tyrimai, kurie nusakytų sklypo grunto infiltracines savybes. Neatliekant grunto tyrimų, galima projektuoti tik nuotėkų kaupimo rezervuarą. Taip pat atlikti hidrauliniai skaičiavimai padės išspręsti lietaus nuvedimą sklype.

Vėdinimo sistemos, labai svarbus pasirinkimas gyvenimo kokybei. Todėl kai bus atlikti visi matavimai ir skaičiavimai, inžinerius galės Jums pasiūlyti optimaliausią ir tinkamiausią variantą.

Prieš kreipiantis į projektuotojus inžinerinių tinklų projektavimui reikia iš savivaldybės, kurioje projektuojama, AB „ESO“ ir vietinės vandentvarkos gauti projektavimo sąlygas, kuriomis vadovaujantis projektuotojas parengs reikiamus projektus pilnai namo eksploatacijai. Turint pilnus ir tvarkingus projektus, tinklų registravimas taip pat taps daug lengvesne procedūra.

bottom of page