top of page

Moduliniai namai

Artimiausiu metu šiame puslapyje jums pristatysime informaciją apie "Modulinius namus".
Namų Projektų kataloge galite rasti visus jums siūlomus GetHouse.Lt projektus.

Lietuvoje dar yra įprasta ir priimtiniau statyti mūrinius namus, o štai vakarų Europoje, iš kur, beje, ir ateina visos mados bei technologijos, žmonės jau seniai nesuka sau galvos dėl sudėtingo ir ilgo nuosavo būsto statybos proceso – jie renkasi modulinius namus.

Kas norėtų laukti ištisus metus, jei gražų, patogų, ekologišką bei taupų namą galima pastatyti per 2-3 mėnesius, kol sklype bus įrengiami pamatai, o gamykloje - atitvaros. Greita statyba anaiptol nereiškia, kad pastatytas namas bus nekokybiškas, šaltas, o didesnis vėjo gūsis nupūs jį kaip kortų namelį. Modulinis namas yra patikimas dėl savo kostrukcinių sprendinių, o taip pat dėl to, kad namo sienų moduliai yra pagaminami gamyklose, kur griežtai palaikoma procesui reikalinga vidaus temperatūra ir drėgmė, o konstrukcijų neveikia nepalankios lauko sąlygos. Dėl tokio elementų gamybos būdo konstrukcijose neatsiranda papildomų sienų deformacijų.

 

Modulinio namo statybas galima pradėti  bet kuriuo metų laiku. Uždarose patalpose pagamintas modulis sumontuojamas ir pradedamas naudoti  per ypač trumpą laiko tarpą, todėl oro sąlygos nespėja neigiamai paveikti konstrukcijos medžiagų. Be to, sumontavus tokį namą galima iš karto atlikti apdailos darbus, nes visos inžinerinės komunikacijos jau yra įmontuotos modulio konstrukcijoje. Dar vienas gamyklinio namo privalumas – minimalus atliekų kiekis, o tai ir sutaupytos lėšos, ir indėlis į gamtos apsaugą.

 

Modulinio  namo sienos, stogas ir kiti elementai įrengiami iš medinio, metalinio karkaso užpildyto šiltinimo medžiaga ir kitų konstrukciškai būtinų sluoksnių. Mažo tankio medžiaga – šilumos izoliacija – daro namą šiltą ir nepralaidų aplinkos triukšmams. Be to, šiuolaikinės šilumos izoliacijos medžiagos yra nedegios, todėl modulinis namas bus atsparus ugniai. Karkasinio tipo išorės sienos yra pranašesnės už mūrines dar ir dėl to, kad neakumuliuoja iš lauko sugeriamą šaltį – toks namas visada bus šiltas.

 

Nors visas modulinis namas nuo laikančiųjų sienų ir stogo iki pertvarų yra iš medinių konstrukcijų, bet GetHouse.lt, vadovaudamasis vokiečių patirtimi, siūlo vidines pertvaras, o tuo pačiu ir šilumos akumuliavimo sistemos pagrindą, įrengti iš didelio tankio medžiagų  t.y. iš plytų ar blokelių mūro. Kitas šilumos akulumuliavimo sistemos įrengimo etapas yra panaudoti mums žinomą grindų šildymo sistemą ne tik grindims bet ir sienoms bei luboms. „Šiluma, cirkuliuodama plytų mūre, plytas sušildo iki tokios temperatūros, kad plytos tampa šilumos skleidėju. Tokio šilumos skleidėjo tūris ir plotas yra keliasdešimt kartų didesnis už radiatorių, todėl jų atvėsimo (šilumos akumuliacijos) laikas yra žymiai didesnis.“ (M. Surdokas „Šilumos akumuliacija namo konstrukcijose“). Be to, tokia šilumos akumuliacijos sistema veiksminga ir vasarą. Tik vasarą, priešingai nei žiemos metu, sistemoje cirkuliuoja šaltas vanduo, kuris patalpas atvėsina. (Plačiau apie šilumos akumuliaciją namo konstrukcijose skaitykite čia).

 

Žmonės, nesusidurę su modulinių namų įvairove ir nežinantys visų jų galimybių, dažnai vadovaujasi klaidinga nuomone, kad modulinis namas yra negraži, nuobodi „dėžė“, kuri, geriausiu atveju, derės tik prie trobelių sodo bendrijose ar kaimuose. Šiuolaikiniai moduliniai namai savo savybėmis ir juo labiau išvaizda jokiu būdu nenusileidžia savo „mūriniams kolegoms“. Statant modulinį namą nėra jokių apribojimų dėl namo patalpų planavimo galimybių ar dizaino. Moduliniame name nėra šalčio tiltelių.

 

Daugelis modulinio namo medžiagų yra natūralios, pavyzdžiui, medis. Taigi modulinis namas ne tik patogus, gražus, šiltas, taupus, greitai pastatomas, bet dar ir ekologiškas. Medinis namo karkasas neturės jokios neigiamos įtakos namo gyventojų sveikatai, užtikrins šilumą ir optimalią drėgmę patalpose.

 

Modulinis namas su mūrinėmis pertvaromis – optimalus sprendinys norintiems gražaus, taupaus, kokybiško namo, bet nenorintiems ilgai laukti savo svajonių išsipildymo.

Mūsų visuomenėje vis didesne vertybe tampa laikas ir kintamumas. Todėl moduliniai namai puikus sprendimo būdas nenorint sukti galvos dėl sudėtingo ir ilgo nuosavo būsto statybos proceso.

Modulinis namas ne tik greitai pastatomas, bet ir patikimas dėl savo konstrukcinių sprendinių, įmontuotų inžinerinių komunikacijų, su galimybe iš karto atlikti apdailos darbus. Modulinių namų gamyba trunka neilgai, todėl jei nesinori gražių, patogių, ekologiškų, bei taupių namų laukti ilgai – verta apmąstyti modulinių namų projektus. Pabrėžtina, kad statybų greitis jokiais būdais nereiškia, kad namas nekokybiškas, ar šaltas. Modulinio namo statybas galima pradėti bet kuriuo metų laiku, net ir Lietuvoje. Modulinių namų projektai, tai būdas turėti ne tik ekonomišką, bet ir ekologišką būstą. Įprasti karkasiniai ir skydiniai namai nuo modulinių skiriasi tuo, kad moduliai į statybų aikštelę atkeliauja jau pilnai įrengti ir juos belieka sujungti tarpusavyje. Ir jų kainos gali būti gana tiksliai suskaičiuojamos, kas yra aktualu norint turėti kuo tikslesnę statybos kainų sąmatą.

 

Modulinių namų gamyba

Modulinio  namo sienos, stogas ir kiti elementai įrengiami iš medinio, metalinio karkaso užpildyto šiltinimo medžiaga ir kitų konstrukcijai būtinų sluoksnių. Mažo tankio medžiaga – šilumos izoliacija – daro namą šiltą ir nepralaidų aplinkos triukšmams. Be to, šiuolaikinės šilumos izoliacijos medžiagos yra nedegios, todėl modulinis namas bus atsparus ugniai. Karkasinio tipo išorės sienos yra pranašesnės už mūrines dar ir dėl to, kad neakumuliuoja iš lauko sugeriamą šaltį – toks namas visada bus šiltas. Mediniai namų karkasai neturės jokios neigiamos įtakos namo gyventojų sveikatai, užtikrins šilumą ir optimalią drėgmę patalpose, todėl tokie gyvenamieji namai bus ne tik pigūs, bet ir draugiški namo gyventojams.

 

Modulinių namų projektai

Žmonės, nesusidūrę su modulinių namų įvairove ir nežinantys visų jų galimybių, dažnai vadovaujasi klaidinga nuomone, kad modulinis namas yra negraži, nuobodi „dėžė“, kuri, geriausiu atveju, derės tik prie trobelių sodo bendrijose ar kaimuose. Šiuolaikiniai moduliniai namai savo savybėmis, forma ir juo labiau išvaizda jokiu būdu nenusileidžia savo „mūriniams kolegoms“. Statant modulinį namą nėra jokių apribojimų dėl namo patalpų planavimo galimybių ar dizaino. Moduliniame name nėra šalčio tiltelių. Ir dar būtina paminėti, kad didelis modulinių namų privalumas.

bottom of page