> Namų projektai > Namų planai > Mažų namų planai
Mažų namų planai
Šiame puslapyje jums pristatome namų projektų katalogą "Mažų namų planai".
Namų projektai kataloge galite rasti mūsų visus siūlomus projektus.
Mažų namų projektai, neretai gaunasi ir paraleliai ekonomiškais namais, nes mažų namelių statyboje, reikia mažiau medžiagų statyboms, statybos trunka trumpiau, mažesnės statybų išlaidos, mažesnė kvadratūra reikalauja mažiau šildymo išlaidų ir paprastesnės šildymo sistemos.
Vis daugiau žmonių susimąsto apie savo daromą įtaką Žemei ir mūsų klimatui, apie vartotojiškumo žalą ir linksta į minimalizmą. Tas matoma ir architektūroje, vis dažniau žmonės renkasi optimalaus ar net ypač mažo namo projektus. Tokiuose mažų namukų projektuose, nebelieka tokios sąvokos, kaip perteklinis plotas, ypatingas dėmesys skiriamas namo išplanavimui, kad tai būtų funkcionalus ir patogiai naudojamas namas. Namo dizainas ir interjeras taip pat nelieka nuošalyje, dažniausiai nedidelių namų projektai, būna kažkuo net ypatingesni ir subtilesni, nei dideli pastatai.
Mažų namų projektai tampa vis populiaresni. Vis dažniau norisi protingai išspręstos erdvės ir optimalių investicijų statyboms. Norint gyventi name, savo žemės sklypo lopinėlyje – nebūtina statyti milžinišką kelių aukštų pastatą. Ypač mažo namelio kvadratūra yra labai svarbi – tai turi būti iki smulkmenų apgalvotas projektas patogiam gyvenimui. Todėl mažų namų projektai, reikalauja, kad planas būtų apgalvotas, išspręstas.
Kuo mažesnis statinys, tuo mažesnė statytojų komanda jam reikalinga, medžiagų kiekiai taip pat ženkliai mažėja. Nedidelių namų projektai mažina darbų apimtis, medžiagų kiekius, perteklinius plotus, šildymo kaštus, įrengimo kainas. Mažų namukų priežiūra ženkliai paprastesnė ir reikalaujanti mažiau tiek laiko, tiek finansinių resursų.
Didelės idėjos gali būti puikiai įgyvendinamos mažame name. Galite pasižiūrėti praktiškai ir patogiai išspręstų mažų namų dizainų, tiek mūsų svetainėje, tiek internete. Išplanavimas gali būti įvairus, pritaikomas pasirinktam sklypui.
Kiekvienam norinčiam gyventi individualiame name derėtų apmąstyti savo poreikius ir apgalvoti, ar nedidelis namas nėra tinkamiausias jiems variantas. Jaunoms ar nedidelėms šeimoms, kurioms nereikia daug atskirų kambarių, mažas namas gali būti sprendimas ekonomiškai dabarčiai, pasiliekant galimybę, esant poreikiui – namą didinti. Tiesa, tą geriausia numatyti iš anksto, jau projektuojant namą, kad ateityje pastato didinimas, kuriam reikės ruošti rekonstrukcijos projektą ir gauti statybos leidimą, būtų sklandesnis ir paprastesnis. Derėtų iš karto nusimatyti, ar pastatas bus aukšesnis, su ateityje įrengiamu antru aukštu, ar mansarda, ar namas plėsis tame pačiame pirmo aukšto lygyje.
Mąstant apie ateitį, reikėtų nepamiršti,kad statistiškai šeimos mažėja jau labai ilgą laiką, todėl ateityje mažų būstų paklausa tik didės.
Techniniai mažų gyvenamųjų pastatų iki 80 kv.m.reikalavimai – paprastos konstrukcijos pastatas, kurio aukštis negali viršyti 8,5 m, plotas negali virštyti 80 kv.m., atstumas tarp atraminių konstrukcijų neturi viršyti 6,0 m.
Jei dvejojate renkantis mažesnį namą – pabandykite lyginti jį su savo dabartine gyvenamąja vieta. Ko ten per daug, ko per mažai? Kam trūksta vietos, jeigu jos trūksta? Kiek perteklinio ploto lieka? Be abejo, lyginant butą su namu, derėtų viską vertinti atsargiau – name reikalinga ir katilinės patalpa ir numatyta vieta žoliapjovei pasidėti. Į 80 kv.m. Namą telpa du arba trys miegamieji kamabriai, du vonios kambariai, tambūras, erdvi virtuvės,valgomojo ir svetainės zona, kuri sujungta su lauko terasa. Ko puikiai pakanka dažno žmogaus kasdienio gyvenimo poreikiams patenkinti.
Lyginant tokį namą su butu, galima pabrėžti, kad panašumo nors ir daug, tačiau name turimas nuosavas žemės plotas, kuriame galima kurti sodą, daržą, mažiau juntami kaimynai. Taip pat aktuali nepriklausoma, ekonomiška šildymo sistema, kurią visada galėsite kontroliuoti patys.